Pozvání na běžeckou pouť

 

Moto: "Blaze člověku, jenž sílu hledá v Tobě, těm, kteří se vydávají na pouť." (Ž 84:6)

I letos 28. září  startuje od svatého Antonína v Holešovicích pouť za svatým Václavem do Staré Boleslavi. A i letos se duchovního vedení, určování přiměřeného (rozuměj příjemně konverzačního) tempa jakož  i hledání optimální trasy ujme náš farář a dvojnásobný ironman Pavel Semela.

K dispozici budou už tradičně dvě varianty trasy. Celkem pětadvacet kilometrů čeká drsoně, k nimž se mohou bez obav a o něco blíže k cíli na okraji Prahy připojit jasoni. Od konečné trasy C je bude na náměstí v Boleslavi dělit už jen 16 kilometrů a to po v celku rovinaté trati.

Doprovodné vozidlo vybere od všech, kdo budou potřebovat batohy a zavazadla s náhradním oblečením. Dopraví je do cíle a bude také k dispozici na naplánované občerstvovačce na trati.

Pouť není závod a tak se tempo průběžně přizpůsobí těm pomalejším. Čas se počítá nanejvýš orientačně. Tím hlavním je společně sdílený kus cesty. Nu, jako na každé pořádné pouti. Srdečně je zván každý, kdo se na trať cítí a kdo se necítí, tomu rádi poradíme. Plánovaný podnik ještě přehledně v odrážkách a datech:

Termín a start: pátek 28. září 2017

  • 6:00 Holešovice před kostelem sv. Antonína (varianta 25 km)
  • 7:15 Letňany metro C, Letňany - na parkovišti u výstaviště PVA Expo (varianta 16 km) Harmonogram a trasa:
  • Start 25 km: (06:00 Holešovice - 07:15 Letňany - 9:30 Stará Boleslav)
  • Start 16 km: (07:15 Letňany - 9:30 Stará Boleslav) Skupina startující na této kratší trati se spojí se skupinou startující v delší variantě a pokračují společně.
  • Občerstvovací stanice: (cca 15 resp. 6 km) Přezletice/Ctěnice u zámečku.
  • Cíl: Stará Boleslav, Kostel sv. Václava a Mariánské náměstí (mše v 10:00).

Transport (menších) zavazadel z Holešovic i Letňan zajištěn. V cíli tak budou na učastníky čekat jejich věci (převlečení). Na 2. startu, občerstvovačce i v cíli k dispozici voda, čaj, káva a pečivo.

Návrat dle vlastních možností - posílená MHD na metro Praha Letňany nebo Černý most.

Čas startu z Holešovic a čas poutní mše v Boleslavi je fixní; ostatní pouze orientační a závisí na tempu celého teamu, který se přizpůsobí pomalejším běžcům.

Tomáš Šponar