Jak to bylo na farním táboře - zpráva od dětí :-)

FARNÍ TÁBOR 2018

19.8.-25.8.

Z Prahy jsme vyráželi kolem třetí hodiny odpoledne. Cesta ubíhala rychleji díky Honzovým hlavolamům. Když jsme dorazili do Vlašimi započalo tradiční rozdělování do skupinek. Po rozdělení se praktikanti dozvěděli, že mají sami dovést své skupinky do Hrádku. Poté, co všechny skupinky dorazily, začali jsme se zabydlovat ve svých pokojích. Po menším odpočinku jsme díky roztrhlému dopisu od zlé organizace Mormotio zjistili, že Kájina, která nám měla vařit, někam zmizela. Pak následovala večeře, modlitba a šlo se spát.

Druhý den dopoledne jsme hráli převážně seznamovací hry. Po obědě a poledním klidu jsme se seznámili s Herlokem Sholmsem (opravdu psáno takhle :) a byli jsme vtaženi do děje celotáborové hry. Když jsme večeřeli, zjistili jsme, že se musíme vydat na dlouhou cestu.

V úterý jsme se vydali na celodenní výlet. Cestou jsme plnili různé úkoly, praktikanti (starší děti) měli delší cestu a těžší úkoly. Celodeňák jsme zakončili informací, že na Hrádku už není bezpečno.

Další den dopoledne započalo ničením sledovacích zařízení, které jsme úspěšně zničili. Odpoledne následovala mše svatá a hledání pachatele, který ukradl peníze na náš tábor. Den jsme jako obvykle zakončili modlitbou a v noci pak byla noční hra. Praktikanti museli přespat v lese a pohlídat lebku, což se bohužel nepodařilo.

Čtvrtek začal poklidným vyráběním růženců. Klid se ale hned po obědě rozplynul díky vyděračskému dopisu od Mormotia. Bylo v něm napsáno že pokud chceme Kájinu ještě vidět musíme splnit spoustu nelehkých úkolů. Všechny úkoly se nám podařilo splnit a odnést k bráně na hřbitov. Kájina tak byla zachráněna. Večer se uskutečnila oslava narozenin Markéty a Honzy.

Šestý den začal sháněním cenných věcí, které jsme později vyměnili s překupníkem za kazetu s nahrávkou nekalých plánů lupičů, kteří chtěli z Hrádku udělat luxusní hotel. Poté jsme se vydali hledat důležité dokumenty, aby je nemohli zneužít. To se povedlo a Hrádek byl zachráněn. Následovala mše v altánku a požehnání růženců. Večer jsme si rozdali diplomy a medaile v podobě lup.

Závěrečný den jsme balili, uklízeli a postupně odjížděli do svých domovů plni zážitků a radosti ze zachráněného Hrádku.

Výběr z fotografií najdete v galerii.

Markéta Lerchová mladší, Matouš Hádek, upravil a doplnil Ondřej Šimer